Cartoonfestival 2027
Tentoonstelling
Expo
Cartoonfestival 2027 kijkt naar de wereld door de ogen van een kind. Knokke -Heist maakt van de scherpe , eerlijke en ontwapenende blik van kinderen het vertrekpunt voor het Cartoonfestival 2027.
Een mix van Belgische en internationale cartoonisten brengt vanuit die gedachte nieuw en bestaand werk samen . Ze krijgen daarbij totale vrijheid in hun onderwerpkeuze.
Niet waarover ze tekenen staat centraal , wel hoe ze kijken : met de open en directe blik van een tienjarige .
Wat gebeurt er als je naar de wereld kijkt zoals een tienjarige ? Zonder ingesleten ideeën en met de vrijheid om gewoon te zeggen wat je ziet. Die vraag vormt het uitgangspunt van het Cartoonfestival 2027 in Knokke -Heist.
Cartoonisten krijgen de opdracht om onze wereld te bekijken vanuit een ander perspectief : scherp , onbevangen en tegelijk kwetsbaar .
Cartoons bewegen zich vaak op de grens tussen ernst en speelsheid , kritiek en troost . Net daar ligt ook de kracht van de blik van een kind. Kinderen stellen vragen waar volwassenen al lang overheen kijken .
Ze leggen tegenstrijdigheden bloot , prikken door vanzelfsprekendheden en maken complexe zaken soms verrassend eenvoudig.
Die kinderblik blijft niet beperkt tot een inspiratiebron . Kinderen krijgen ook zelf een actieve stem in het festival.
Hun reacties en observaties op de cartoons van de deelnemende tekenaars vormen mee materiaal voor de uiteindelijke tentoonstelling . Wat zien zij? Wat vinden ze grappig , vreemd , pijnlijk of onlogisch ?
En zien zij dingen die volwassenen missen? Zo ontstaat een echte wisselwerking tussen de blik van de cartoonist en die van het kind.
Cultuurcentrum Scharpoord
Maxim Willemspad 1
8300 Knokke-Heist
België