Recreatieve en competitieve zwemmers kunnen zich op woensdagavond 16 juli 2025 uitleven met 500 of 1500 m zwemmen in zee. Om deel te nemen aan de 500 m moet je minimum 10 jaar zijn of een diploma van 500 m zwemmen kunnen voorleggen of schriftelijke toestemming hebben van de ouders.Om deel te nemen aan de 1500 m moet je minimum 16 jaar zijn of een diploma van 1500 m zwemmen kunnen voorleggen of schriftelijke toestemming hebben van de ouders. Klik hier om de schriftelijke toestemming te downloaden.
Wedstrijdsecretariaat
Het wedstrijdsecretariaat is gelegen op het sportstrand van Heist (Zeedijk t.h.v. de Kardinaal Mercierstraat). Alle deelnemers moeten zich daar aanmelden en ontvangen er een briefing en een chip voor de tijdsregistratie. Daginschrijvingsprijs is 8 euro. Inbegrepen in de inschrijvingsprijs zit de beveiliging door de reddingsdienst, een elektronische tijdsregistratie, een verzekering, de eindbevoorrading en een aandenken.
Start en aankomst
De deelnemers aan de 500 m wandelen om 18.25 uur stipt in groep naar de startplaats t.h.v. de Albatrosstraat.De deelnemers aan de 1500 m stappen om 19 uur stipt collectief naar de startplaats voor beachclub Anemos t.h.v. de Anemonenlaan. Tijdens deze verplaatsing hou je best nog een pull of een T-shirt aan. Deze kledij kan net voor de start worden afgegeven aan de organisatoren. Zij brengen dit terug naar de aankomst. Aan de startplaats check je in en krijg je nog een veiligheidsbriefing.
18.45 uur: start van de 500 m voor de +16 jarigen
18.55 uur: start van de 500 m voor de -16 jarigen
19.30 uur start van de 1500 m
De aankomst van alle afstanden is gelegen op het strand t.h.v. het sportstrand van Heist. Iedere deelnemer die de aankomst bereikt, ontvangt een aandenken en kan genieten van de eindbevoorrading (wafel, water, sportdrank).
De wedstrijden staan onder begeleiding van de kustreddingsdienst van Knokke-Heist. Zij zijn aanwezig met boten en kajaks en zien toe op de veiligheid van de deelnemers. Er worden geen badmutsen voorzien door de organisatie. Zwemmen in wetsuit of trisuit is toegelaten maar is niet verplicht. Zwemmen met een opblaasbare boeitje (safe swimmer) is toegelaten. Wie niet zelf over een safe swimmer beschikt, kan er ter plaatse één aankopen voor € 15. De deelnemers die een safe swimmer gebruiken, vragen we om achteraan te starten om geen hinder te veroorzaken bij de start.
Aan het wedstrijdsecretariaat zijn er kleedkamers voorzien en een gratis vestiaire. Het is mogelijk te douchen in de nabij gelegen sporthal Laguna, Krommedijk 32 in Heist. De eerste 3 op elke afstand worden gehuldigd. Er is geen prijzengeld voorzien. Elk jaar verwelkomen we ook een aantal personen met een beperking. Ken jij ook iemand die hiervoor in aanmerking komt? Neem dan zeker contact op met de Sportdienst zodat we samen kunnen kijken welke mogelijkheden er zijn.
Voor alle info: Sportdienst Knokke-Heist, E. Verheyestraat 14, 8300 Knokke-Heist, T 00 32 (0)50 630.480 - zeezwemmen@knokke-heist.be