Vanaf 1 november 2025 opent het HEY Museum de boeiende tentoonstelling Plan B – Verzet in Knokke en Heist, die loopt tot 31 mei 2026. Deze expo brengt het fascinerende verhaal van het lokale verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog, met bijzondere aandacht voor het alternatieve ‘Plan B’ dat werd uitgetekend nadat de Atlantikwall in onze kustregio werd aangepast.
HEY Museum toont originele plannen van het verzet uit WO II
Tijdens de oorlog was de Duits militaire aanwezigheid in onze streek groot. Het verzet verzamelde kaarten, documenteerde bunkers en stellingen en werkte pogingen uit om de geallieerde bevrijding mogelijk te maken. Toen de Atlantikwall versterkt werd in 1944, werd het oorspronkelijke plan nutteloos: vandaar de noodzaak voor een Plan B. In de tentoonstelling ontdek je het verhaal aan de hand van voorwerpen en originele documenten.
Een bezoek aan de expo is inbegrepen in je toegangsticket voor het HEY Museum (€ 10). Combineren met het For Freedom Museum? Dan betaal je slechts € 20 in plaats van € 24.
Naast de tentoonstelling, zijn er nog heel wat andere interessante activiteiten gepland over het onderwerp. Niet te missen als je een duik wil nemen in de geschiedenis van WO II:
- Wandel- en fietstocht “In het spoor van het verzet” - beschikbaar vanaf 1 november via de Erfgoedapp (gratis)
- Lezing “Het verzet in Knokke en Heist” door Dany Neudt (VUB) - 12 november 2025 in Cultuurcentrum Scharpoord (€ 5)
- Verzetscafé “Verhalen door nabestaanden” - 12 maart 2026 in Jeugdclub ’t Verzet (€ 12, inschrijving via heldenvanhetverzet.be)
- Podcast “Stemmen van het verzet” (3 afleveringen) - vanaf 1 april 2026 via hey.knokke-heist.be en streamingsdiensten
- Lezing met muziek “De Geheime Kamer” door Jan Vanlangendonck - 6 mei 2026 in de Sint-Niklaaskerk Westkapelle (€ 5)
Inschrijven voor deze activiteiten kan op hey.knokke-heist.be
De expo en activiteiten zijn tot stand gekomen in samenwerking met Helden van het Verzet en het For Freedom Museum.
HEY Museum – Pannenstraat 138, 8300 Knokke-Heist hey.knokke-heist.be
For Freedom Museum – Ramskapellestraat 91/93 forfreedommuseum.be