Knokke-Heist bezoeken als toerist?
Ja Nee

Een weekend vol wandelingen in Park 58 in kader van Week van de bij

In de week van 25 mei tot 1 juni 2025 wordt in Vlaanderen de bij in de kijker gezet. Dat laat Natuurpunt natuurlijk niet zomaar voor”bij” gaan. Op zaterdag 24 en zondag 25 mei 2025 organiseert deze natuurvereniging in het Park 58 met een aantal specialisten heel specifieke wandelingen. Park 58 is een warm en beschut natuurgebiedje met een grote biodiversiteit aan fauna en flora. Er leven heel wat hommelsoorten en solitaire bijen maar ook veel vlinders.

 

Hommels en bijen

Zaterdag 24 mei om 13 uur gaan de deelnemers op stap met de bijenspecialist van DUNIAS. DUNIAS is een letterwoord en staat voor ‘DUNe restoration by tackling Invasive Alien Species’, vrij vertaald: het herstel van onze duinen door het verwijderen van woekerplanten, een project van het Agentschap Natuur en Bos. Ga mee en leer hommels en bijen herkennen. Na deze wandeling weet je veel meer over deze boeiende dieren. In de week van de bij is het goed om hen eens in en op de bloemetjes te zetten.

Vlinders

Zondag 25 mei om 14 uur neemt de vlinderspecialist je mee op ontdekking in het natuurreservaat. In het warme en beschutte gebied leven veel verschillende soorten vlinders, hopelijk blijft de zon aanwezig, dan wordt het gegarandeerd een boeiende wandeling! Aarzel dus niet, iedereen welkom!

Voor leden van Natuurpunt is dit een gratis wandeling voor niet-leden betaal je 3 euro en voor een gezin 5 euro.

Afspraak onder de pergola in de Elizabetlaan ter hoogte van de Leeuwerikenlaan.

Organisatie Natuurpunt Knokke-Heist in samenwerking met DUNIAS

 

 

 

Poëtische ode aan de grijze rimpelrug

ik galoppeerde op een grijze rimpelrug

de zonsondergang tegemoet

ze leek bijna te vliegen, we gingen zo vlug

ik hield me stevig vast aan de haren op haar kop

en weg waren we, in een vliegensvlugge galop. 

(door Maureen Kemperink)

 

Vertel het verder

Via Facebook Via Twitter