Knokke-Heist bezoeken als toerist?
Ja Nee

Tentuinstelling 2025 schenkt ruim 200.000 € aan goede doelen

Tijdens het Hemelvaart- en Pinksterweekend konden ruim 6000 bezoekers genieten van kunstwerken op 14 locaties in Knokke-Heist. In privé-tuinen, het ziekenhuis Zeno, de gerestaureerde kerk van Westkapelle en een bio boerderij stonden 500 kunstwerken van 66 kunstenaars opgesteld. De nettowinst uit verkoop van inkombadges en kunstwerken van ruim 200.000 € werd volledig geschonken aan sociale en goede doelen. 
De deelnemende partners hadden vooraf aangeduid aan welke doelen de opbrengst zou besteed worden. Kunstenaars, bezoekers en kopers van kunstwerken kregen zo meteen een inzicht aan welke verenigingen de opbrengst ten goede komt. Zowel lokale initiatieven uit Knokke-Heist, goede doelen uit andere regio’s en buitenlandse goede doelen kregen inmiddels een mooi bedrag op hun rekening.

Een greep uit de goede doelen die dankzij Tentuinstelling een financiële ondersteuning kregen.
Lokale initiatieven: vzw Zeno Warm Nest, vzw Spelotheek De Wip, vzw Toontjeshuis, de andersvaliden verwendag van Rotary Knokke Oostkust, Mama’s voor kinderen, vzw De Patio Kleine Dennen, vzw Tejo Knokke-Heist, Taalontwikkeling jonge kinderen, vzw De Vuurtoren, G-sport voetbal en anderen.
 

Initiatieven in andere regio’s: vzw De Toren in Berchem, vzw Special Olympics Belgium, Project 4 Girlz Howest Brugge, vzw Together we’re strong, vzw Brave, Atelier B en Internaat De Hazelaar Brugge, vzw Villa Rozerood De Panne, vzw Espoir e.a.

Initiatieven in ontwikkelingslanden: vzw Sprinkle (weeshuis Zuid-Afrika), vzw Unichir (ziekenhuis in Oost-Congo van Dr. Reginald Moreels), vzw Kitanda (Kenia).
Op die manier is de drievoudige doelstelling van de vzw Tentuinstelling gerealiseerd. Bezoekers op een laagdrempelige manier laten genieten van hedendaagse kunst, bekende en minder bekende kunstenaars een platform bieden om hun werken aan een ruim publiek te tonen en tenslotte ondersteuning van waardevolle sociale en culturele initiatieven.

Vzw Tentuinstelling bedankt alle betrokken actoren voor hun medewerking aan dit evenement: de gemeente Knokke-Heist, het ziekenhuis AZ Zeno, de deelnemende serviceclubs, de tuineigenaars en de vele vrijwilligers.
Meer info: luc.michils@gmail.com 0471 60 81 76
 

Vertel het verder

Via Facebook Via Twitter