Op zondag 5 januari 2025 stond het jaarlijkse nieuwjaarsconcert op het programma van de Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia Heist waarbij zowel het jeugdorkest, de drumband als het groot orkest het beste van zichzelf gaven. Meer dan 550 enthousiaste mensen hadden een stoeltje bemachtigd in de mooi aangeklede zaal Lindeboom in de Kerkstraat. Het zorgvuldig uitgekozen programma werd gesmaakt door het publiek.
Op het einde van het concert droeg dirigent Rik Bonny na 19 jaar zijn dirigeerstokje over aan zijn oudste zoon Bram. Voorzitter Danny Lannoy prees Rik voor de vele jaren van inzet voor de Harmonie. Uit handen van de lokale chocolatier Oliver Van Nueten kreeg hij een speciaal cadeau in de vorm van een ‘chocolade-instrument’. Ook Rik Bonny nam zelf de microfoon voor een dankwoord dat werd onthaald op een staande ovatie. Uit handen van gedeputeerde Bart Naeyaert en provincieraadslid Isabelle Goeminne kreeg Rik Bonny de erepenning van de provincie West-Vlaanderen. Daarnaast kreeg Rik van de Cultuurraad in de persoon van voorzitter Dirk Overstraete de herdenkingspenning ‘80/50’ voor zijn onmisbare medewerking aan het herdenkingsconcert van 23 november 2024. Tot slot had het Canadacomité Knokke-Heist nog een fotoalbum van dit concert in petto voor de gevierde dirigent.
Met het doorgeven van het dirigeerstokje, kan hij vanaf nu zijn trombone weer ter hand nemen om de muzikale rangen van de Harmonie te versterken.
Na het schitterende nieuwjaarsconcert kon iedereen klinken op het nieuwe jaar in aanwezigheid van de burgemeester, talrijke schepenen en gemeenteraadsleden.