Op 6 april 2025 namen Joséphine Van Moffaert (14 jaar) en Luna Van Maele (14 jaar) deel aan de danswedstrijd van Dance Waves in Blankenberge in de categorie Modern, Contemporary & Jazz - Juniors. Hun eerste deelname leverde al meteen een eerste plaats op! Deze dansvriendinnen hebben elkaar 3 jaar geleden ontmoet bij Koninklijke Balletgroep Le Cygne te Knokke-Heist, de start van een inspirerend verhaal. Ze volgen er klassiek ballet, moderne & hedendaagse dans en jazzdans.
Hun toewijding en passie voor dans zijn duidelijk zichtbaar in het succes dat ze al hebben behaald. Het is mooi om te zien hoe hun dansjuf Joyce Ghyselen hen heeft begeleid en aangemoedigd tijdens hun reis. De combinatie van techniek, creativiteit en zelfexpressie in de lessen bij Le Cygne lijkt een geweldige basis te vormen voor hun ontwikkeling als dansers.
Het feit dat ze hun eigen choreografie hebben kunnen creëren en dat ze met kleine aanpassingen zo'n mooie prestatie hebben geleverd, getuigt van hun talent en harde werk. Hun ambitie om Europees Kampioen te worden laat zien dat ze niet bang zijn om grote dromen na te jagen, en met de steun van hun dansjuf en de Koninklijke Balletgroep Le Cygne lijkt de toekomst voor hen veelbelovend.
Het is ook essentieel om te benadrukken dat plezier en zelfexpressie in dans net zo belangrijk zijn als techniek. Het lijkt erop dat Joyce een geweldige balans weet te vinden tussen het ontwikkelen van vaardigheden en het creëren van een ondersteunende en plezierige leeromgeving. Le Cygne zal zeker hun verdere reis volgen en hopen dat ze hun dromen waar kunnen maken!
Het voltallige team van Le Cygne en in het bijzonder dansjuf Joyce zijn bijzonder fier op de prestaties van Joséphine en Luna. Ze gaan hen alvast blijven steunen en helpen om al hun dansdromen te verwezenlijken.
“Tijdens mijn lessen leg ik de focus op techniek, maar ook op zelfexpressie en creativiteit” vertelt dansjuf Joyce. “Elk kind is voor mij anders, een ander individu en ik vind het evenzeer belangrijk dat de leerlingen in mijn les zichzelf kunnen zijn en dat er ook plaats is om eens goed te lachen. Ik kan dan ook met enige fierheid zeggen dat de leerlingen graag komen en telkens met plezier in mijn lessen staan. Joséphine en Luna zijn van die leerlingen die het eerder serieus opnemen, altijd vooraan in de les staan en die willen uitgedaagd worden. Op die manier blijft het ook voor mij als dansjuf boeiend om hen te blijven uitdagen. Ik vond het al een puike prestatie dat ze hun eigen dans in elkaar hadden gestoken. Met wat kleine aanpassingen en enkele tips hebben ze een mooie choreografie kunnen tonen.
Als Joséphine en Luna zo begeesterd bezig blijven met dans en hard werken dan ligt er een mooie toekomst in de danswereld voor hen in het verschiet. Beide meisjes zullen er verder hard voor werken om nog beter te worden in hun techniek en zelfzekerder op het podium te staan” aldus balletjuf Joyce.
Interesse om eens één van de balletlessen bij te wonen? Welkom op de lesmomenten van balletgroep Le Cygne tijdens de opendeurweek van 19 mei in de balletzaal in het Cultuurcentrum Scharpoord.
Meer info: www.balletlecygne.be