Knokke-Heist bezoeken als toerist?
Ja Nee

Beachbars in Knokke-Heist langer open tijdens de Nacht van het Zoute

Naar aanleiding van de Nacht van het Zoute op vrijdag 7 augustus 2026 mogen alle beachbars op het strand van Knokke-Heist uitzonderlijk twee uur langer openblijven. Dat betekent dat de verkoop van dranken en versnaperingen en het afspelen van muziek pas om 22 uur moeten stoppen in plaats van om 20 uur. Uiterlijk om 23 uur moet de stranduitbating volledig ontruimd en gesloten zijn, ook voor het eigen personeel. De toiletten op de concessie moeten tijdens de verlengde opening tot 22 uur toegankelijk blijven voor het publiek.

Ook tijdens het weekend van O.L.V. Tenhemelopneming op vrijdag 14 en zaterdag 15 augustus 2026 en tijdens de Zoute Grand Prix op vrijdag 9 en zaterdag 10 oktober 2026 mogen de beachbars twee uur langer openblijven.

Het geluidsniveau van de achtergrondmuziek op de strandterrassen mag nooit hoger zijn dan 60 dB(C) slow en mag niet hoorbaar zijn ter hoogte van het voetpad gelegen langs de gevels van de dijkbebouwing, dus langs de zuidelijke rand van de rijweg. Indien er enkel een wandeldijk aanwezig is en geen rijweg, mag de muziek niet hoorbaar zijn op het meest zuidelijke punt van de wandeldijk.

De verlengde openingsuren zijn enkel van toepassing voor stranduitbaters die tijdens het volledige dienstjaar 2026 geen enkele overtreding of inbreuk begaan op de bepalingen van het lastenboek voor de subconcessies aan de badkarhouders. Wordt tijdens het seizoen toch een overtreding vastgesteld, dan vervalt de uitzondering op de verlengde openingsuren en de toelating om langer muziek af te spelen onmiddellijk en automatisch voor alle hierboven vermelde data.

Vertel het verder

Via Facebook Via Twitter