Knokke-Heist bezoeken als toerist?
Ja Nee

Zoute Beach Flower Festival keert terug: vierde editie viert levend erfgoed op het strand

Op zaterdag 15 augustus 2026 organiseert Compagnie Het Zoute de vierde editie van het Zoute Beach Flower Festival, op het strand ter hoogte van het Albertplein in Knokke-Heist — in de volksmond beter gekend als Place-m'as-tu-vu. Het unieke en familievriendelijke evenement brengt een warm eerbetoon aan de papieren strandbloem, een traditie die al meer dan een eeuw deel uitmaakt van de kustcultuur en sinds 2021 erkend is als Vlaams immaterieel erfgoed. De belangstelling is opnieuw bijzonder groot: de 200 beschikbare winkeltjes zijn bijna uitverkocht (600 deelnemers) en de organisatoren verwachten opnieuw ongeveer 1.500 bezoekers.

 

Een eerbetoon van de projectontwikkelaar zelf

Met het Zoute Beach Flower Festival brengt projectontwikkelaar Compagnie Het Zoute een hommage aan de iconische papieren strandbloem. "Als projectontwikkelaar met stevige wortels in Knokke-Heist zijn we als geen ander bekend met de rijke geschiedenis van de papieren bloemen. Zo'n unieke traditie willen we dan ook extra in de verf zetten. Ze zorgen al meer dan een eeuw voor extra kleur aan de kust tijdens onze zomermaanden", zegt Joris Vrielynck, directeur van Compagnie Het Zoute. "Zelf nemen we al sinds onze oprichting talrijke initiatieven om de badstad nog aantrekkelijker te maken en vormt recreatie en ontspanning steeds een onderdeel van onze ontwikkelingsvisie.

"Kinderen aan de macht op de bloemenweide

Kinderen tussen 3 en 14 jaar krijgen die namiddag de kans om hun creativiteit de vrije loop te laten en hun zelfgemaakte strandbloemen te verkopen in een kleurrijke bloemenweide op het strand, met plaats voor maximaal 200 bloemenwinkeltjes. Bezoekers en deelnemers stemmen ter plaatse op hun favoriete creatie, goed voor de titel "Belgisch kampioen papieren strandbloemen maken". Daarnaast kroont een jury de origineelste bloemenwinkel van het festival.

Programma

13.00 uur:  Onthaal en opstart van de bloemenwinkeltjes voor deelnemers

14.00 uur:  Festival opent voor alle bezoekers, met tal van activiteiten

14–16 uur: Bezoekers stemmen voor de mooiste bloem in de bloemenweide

17.00 uur:  Prijsuitreiking

 

Levend erfgoed voor jong en oud

Met dit festival wil Compagnie Het Zoute jong en oud samenbrengen rond een waardevolle traditie vol nostalgie, creativiteit en zomerse beleving. Een namiddag waarop het strand tegenover het Albertplein opnieuw verandert in een kleurrijk bloemenparadijs. Neem deel, beleef levend erfgoed en laat jouw strandbloem schitteren!

Organisatie en partners

Het Zoute Beach Flower Festival is een initiatief van Compagnie Het Zoute. Het festival wordt mogelijk gemaakt door twee hoofdsponsors: Delen Private Bank, met een couteauxmaat op het festival, en AVA, die er workshops organiseert. Daarnaast rekent het festival op de steun van partners Knokke-Heist, Bionina, Club Med, Immo Bis, Louis Widmer en Torfs.

 

Vertel het verder

Via Facebook Via Twitter