Knokke-Heist bezoeken als toerist?
Ja Nee

Zomerbloei in het duinreservaat Park 58 

Natuurpunt Knokke-Heist organiseert op zondag 14 juni 2026 om 14 uur voor natuurliefhebbers een wandeling in het duinreservaat Park 58 om de natuurrijkdommen van dit gebied te ontdekken. De deelnemers mogen zich verwachten aan een boeiende zoektocht naar wilde bijen, sprinkhanen, vlinders en zweefvliegen die allemaal foerageren en leven op en tussen de bloeiende kruiden van het reservaat.  

In het Park 58 ligt de focus van het beheer door Natuurpunt Knokke-Heist op de uitbreiding en instandhouding van kruidenrijk grasland afgewisseld met struweel. Het struweel wordt door veel zangvogels gebruikt als broedgebied. De graslanden zijn rijk aan zeldzame en typische planten van kalkrijk binnenduin, zoals kleine ruit, nachtsilene, grote tijm en nog vele andere. Alles staat in bloei en hierdoor leven heel wat leuke bewoners zoals zandbijen, maskerbijen, wolbijen…en bijvoorbeeld ook de zeldzame duinsabelsprinkhaan! En de vele bloeiende planten worden ook rijkelijk bezocht door tal van insectensoorten. Het wordt een boeiende ontdekkingstocht met verrassende ontdekkingen! Iedereen welkom. 

Praktisch: 

  • Vertrek: zondag 14 juni 2026 om 14 uur
  • Einde: voorzien rond 16.30 uur 
  • Afspreekplaats: Ingang Park 58 - pergola langs Elizabetlaan in 8301 Duinbergen (t.h.v. Leeuwerikenlaan) 
  • Gids: Chantal Jacobs - conservator 
  • Meebrengen: Kledij aangepast aan het verwachte weer.

Leden (en hun gezin) van Natuurpunt mogen gratis deelnemen, niet-leden € 3 per persoon of € 5 per gezin. Vooraf inschrijven mag maar is niet verplicht 

Voor alle info: Natuurpunt Knokke-Heist | Natuurpunt

 

Vertel het verder

Via Facebook Via Twitter