Maandag 17 augustus 2026 om 14 uur is iedereen welkom op een natuurwandeling, georganiseerd door Natuurpunt Knokke-Heist. De wandeling begint aan het strand van Knokke-Heist, vertrekkende van Anemos Beachclub te Duinbergen. Natuurgids Dirk Braet en Omer Rappé nemen je mee langs de vloedlijn om hopelijk allerlei leuke en interessante vondsten tegen te komen. Het wordt dus een namiddagje strandjutten.
Tijdens de wandeling wordt er gekeken naar wat er te vinden is op het moment zelf. Al wandelend wordt de vloedlijn verkend, worden alle strandvondsten bekeken, onderzocht en besproken. Dit kan gaan van de resten van de zeekat, aangespoelde kwallen, allerlei bekende en minder bekende schelpen (nonnetje, zaagje, witte dunschaal, gewone tapijtschelp, halfgeknotte strandschelp en vele anderen), krabben en dikwijls ook een onverwachte vondst. Ondertussen vliegen hopelijk verschillende vogelsoorten zoals meeuwen, allerlei steltlopers, aalscholvers je tegemoet. Is er nog voldoende tijd over, wordt er ook even stilgestaan in de duinen om die te bekijken en te bestuderen.
Alvast een gevarieerde en leuke wandeling, voor jong en ouder, dus voor iedereen.
Wanneer: Maandag 17 augustus - van 14 tot 16.30 uur
Afspreekplaats: Anemos Beachclub
Leden van Natuurpunt en hun gezin mogen gratis deelnemen, niet-leden betalen € 3 per persoon of € 5 per gezin. Vooraf inschrijven mag, maar is niet verplicht. Kledij afhankelijk van het weer, hopelijk is de zomerzon van de partij en kunnen de deelnemers genieten van een verfrissend voetbad aan de vloedlijn.