Wie in november ’s avonds de Kusttram neemt tussen Oostende en Knokke, houdt best rekening met enkele aanpassingen. De Lijn zet op zeven avonden vervangbussen in voor de laatste ritten tussen Oostende Station en Knokke Station. In de week van 23 november wordt in Knokke-Heist op enkel spoor gereden ter hoogte van Duinbergen. Daardoor wordt van maandag 23 november tot mogelijks vrijdag 27 november tussen 9 en 15 uur de halte Duinbergen Kerk niet bediend.
De aanpassingen zijn nodig om werkzaamheden aan de infrastructuur veilig te kunnen uitvoeren. Voor bepaalde werken moet de elektriciteit tijdelijk worden uitgeschakeld. De laatste ritten van de Kusttram worden op de volgende data vervangen door bussen:
- maandag 9 november 2026
- dinsdag 10 november 2026
- donderdag 12 november 2026
- maandag 16 november 2026
- dinsdag 17 november 2026
- woensdag 18 november 2026
- donderdag 19 november 2026
Reizigers die op deze avonden de Kusttram tussen Oostende Station en Knokke Station willen nemen, raadplegen best vooraf de actuele dienstregeling en de praktische informatie over de vervangbussen.
In de week van 23 november 2026 rijdt de Kusttram enkelspoor om werken in de bedding te kunnen uitvoeren in Knokke-Heist. Het gaat dan o.a. over de afwerking van de spoorvernieuwing, aanpassingen aan de bovenleiding en aanvullen van aarde in de bedding. Deze zullen normaal gezien maximum 4 tot 5 dagen duren.
De halte Duinbergen Kerk ligt in de enkelspoorzone. Hierdoor kan De Lijn deze halte niet veilig gebruiken tijdens die periode. Het is immers niet mogelijk om een noodperron te voorzien op deze locatie o.m. doordat voor 9 uur en na 15 uur wel dubbelspoor gereden wordt. De halte zal die week dan ook niet bediend worden tussen 9 en 15 uur.
Meer informatie is te vinden op de website van De Lijn: Kusttram: vervangbussen door werken.