Knokke-Heist bezoeken als toerist?
Ja Nee

Driedelige lezing: de Westerse kijk op de vorming van Israël en de bezetting van Palestina door professor Dries Lesage 

Op dinsdag 13, 20 en 27 januari 2026, telkens om 9.30 uur geeft professor Dries Lesage in het Cultuurcentrum Scharpoord een driedelige reeks lezingen over De Westerse kijk op de vorming van Israël en de bezetting van Palestina. Professor Dries Lesage is hoofddocent aan de Vakgroep Politieke Wetenschappen van de UGent. Hij is lid van de onderzoeksgroep Ghent Institute for International and European Studies (GIES). 

Bezette Palestijnse gebieden in strijd met internationaal recht 

De vorming van de staat Israël, tussen 1947 en 1949, ging gepaard met veel geweld. In 1948 riep Israël zijn onafhankelijkheid uit. Na de Zesdaagse Oorlog in 1967 veroverde het land extra gebieden: de Westelijke Jordaanoever, Oost-Jeruzalem, Gaza, de Sinaï en de Golanhoogte. De eerste drie worden sindsdien de Bezette Palestijnse Gebieden genoemd. Sindsdien is er sprake van hevige Israëlische onderdrukking én gewelddadig Palestijns verzet. In juli 2024 heeft het Internationaal Gerechtshof bevestigd dat de Israëlische aanwezigheid in die gebieden in strijd is met het internationaal recht. Dit blijft tot vandaag de kern van het Israëlisch-Palestijnse conflict. 

Houding van VS en Europa 

In deze lezingenreeks wordt ingezoomd op de houding van de Verenigde Staten en Europese landen in dit verhaal. Waarom hebben westerse landen Israël decennialang politiek gesteund, militair geholpen en nooit bestraft met sancties? Dat is opvallend, zeker omdat Israëlische regeringen in diezelfde periode herhaaldelijk het internationaal recht en oorlogsrecht hebben geschonden en sinds de zware oorlogsmisdaad van Hamas op 7 oktober 2023, meer dan ooit in Gaza. 

Prijs: € 45 voor 3 sessies 

Bestel je ticket hier

 

Vertel het verder

Via Facebook Via Twitter